Ballina Aktualitet Votat e diasporës: Ky është rezultati i partive deri më tani

Votat e diasporës: Ky është rezultati i partive deri më tani

Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve ka nisur sot numërimi i fletëvotimeve të ardhura përmes postës nga Diaspora. Deri më tani në votat që janë numëruar Vetëvendosje radhitet si parti e parë, derisa, pas saj Lidhja Demokratike e Kosovës, shkruan Gazeta Express.

KQZ ka njoftuar sot se kanë filluar procesin e numërimit të rreth 13 mijë e 500 fletëvotimeve të cilat kanë ardhur me postë gjatë periudhës së votimit nga data 19 shtator deri më 5 tetor.

Deri më tani si parti e parë nga votat që janë numëruar del Lëvizja Vetëvendosje me 2237 vota.

Pas VV-së, radhitet LDK me 921 vota. Si parti e tretë ndërkaq radhitet PDK me 731 vota.

Koalicioni NISMA-AKR-PD ndërkaq ka marrë 326 vota./GazetaExpress/