Ballina Aktualitet Takimi i liderëve te presidenti Pendarovski (VIDEO)

Takimi i liderëve te presidenti Pendarovski (VIDEO)

Në vilën Vodno tani më janë mbledhur liderët e partive politike në vend, takim ky i thirrur nga presidenti Stevo Pendarovski, pas mos marrjes së datës për nisjen e bisedimeve. I fundit në takim arriti kryeministri, njëherë edhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev.

Në takim pos dështimit për datën, liderët pritet të bisedojnë edhe për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, të cilat një ditë më parë i kërkoi kryeminsitri Zaev dhe i pranuan të gjitha partitë.

VIDEO bonus:
Loading...