Ballina Lajme Kosovë Në Prishtinë po prin Lëvizja Vetëvendosje!

Në Prishtinë po prin Lëvizja Vetëvendosje!

KQZ është duke i publikuar drejtpërdrejt votat që janë duke u numëruar.

Në Prishtinë është duke prirë Vetëvendosje me 24.305 vota apo 36,60% e pasuar nga LDK me 22.027 vota apo 33,17% njofton Tetova News.

PDK është e treta me 10.052 vota apo 15,14%. Ndërkaq koalicioni AAK-PSD ka 5.048 vota apo 7,60% dhe koalicionit tjetër Nisma-AKR-PD ka 3.376 vota apo 5,08%.

VIDEO bonus:
Loading...