Ballina Aktualitet Mos-hapja e negociatave me BE, Rama dhe Cakaj bëjnë lëvizjen e menjëhershme/...

Mos-hapja e negociatave me BE, Rama dhe Cakaj bëjnë lëvizjen e menjëhershme/ Ç’pritet të ndodhë sot në orën 17:00

Komisioneri Hahn me një deklaratë zyrtare informoi sot se BE nuk ra dakord për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Ndërsa pritet që Zaevi, sikurse e ka premtuar të jap dorëheqjen pas këtij vendimi negativ, kryeministri Rama dhe ministri i Jashtëm, Gent Cakaj kanë bërë lëvizjen e menjëhershme.

Mësohet se Rama dhe Cakaj do të dalin sot në orën 17:00 në një konferencë të jashtëzakonshme.

VIDEO bonus: Tërmeti në Shqipëri VIDEO nga Tetova: MOTI: PUBLICITET: PUBLICITET:
Loading...