Ballina Aktualitet Kurti: Nesër do të takohem me Isa Mustafën dhe Vjosa Osmanin. Ka...

Kurti: Nesër do të takohem me Isa Mustafën dhe Vjosa Osmanin. Ka një paralajmërim për opozitën

Kandidati për kryeministër nga VV-ja Albin Kurti, në emisionin Opinion me Blendi Fevziun ka folur për koalicionin me Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Sipas liderit të VV-së, ky takim do të ndodhë nesër, deri sa ka shtuar se bashkë do të vendosin për ministritë, përcjellë Indeksonline.

“Para se ta ndajmë qeverinë do të bashkohemi për programin dhe projektet në zotimet në fushatën zgjedhore. Të dy do të jenë në takim nesër, Isa Mustafa dhe Vjosa Osmani.

Unë besoj që Mustafa do të ngelet kryetar i LDK-së ndërkaq në qeverisje do të jem me Osmanin.

Ne s’do të bëjmë ndarje feudesh e klanesh në koalicion, do të jemi bashkë aty dhe do të vendosim se kush do të bëhet ministër, që do të jenë njerëz me ndershmëri pa aktakuza. Do ta luftojmë krimin dhe korrupsionin e këtë do t’ia nisim nga ne”, ka thënë Kurti.

VIDEO bonus:
Loading...