Ballina Kuriozitete Burri kapërcen rrethimin dhe i shkon ballë për ballë luanit, fatmirësisht ia...

Burri kapërcen rrethimin dhe i shkon ballë për ballë luanit, fatmirësisht ia hedh paq (Video)

Vizitorët në kopshtin zoologjik të New Delhi, në Indi, u tme*rruan pasi një person kapërceu gardhin e lartë që rrethonte rrethimin e luanit dhe vazhdoi të ngac*mojë macen e madhe para se të nxirrej që andej me plagë të lehta.

Burri, të cilin dëshmitarët okularë e përshkruanin si të çekulibruar dhe të paqëndrueshëm mendërisht, është identifikuar si Rehan Khan, 28 vjeç, nga Bihar. Khan arriti të kapërcente gardhin, pavarësisht përpjekjeve të rojeve të kopshtit zoologjik për ta ndaluar atë.

Ai pastaj u filmua i ulur ballë për ballë me një luan përpara se të të shtrihej pranë felinit të madh.

Ngjarja, e cila ndodhi rreth orës 12:30 të mëngjesit, me orën lokale të së enjten përfundoi kur punëtorët e kopshtit zoologjik qetësuan luanin dhe shpëtuan burrin nga vd*ekja e sigurt.

Loading...