Ballina Lajme Shqipëri Albana Vokshi, mesazh grave shqiptare: Kujdes nga Edi Rama!

Albana Vokshi, mesazh grave shqiptare: Kujdes nga Edi Rama!

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi i ka dërguar një mesazh grave shqiptare, që të kenë kujdes nga Edi Rama.

Në një postin në Facebook, Vokshi tha se Rama i do gratë vetëm për dekor. Sipas Vokshit, Shqiperise i duhet edhe nje grua me shume qe e refuzon Edi Ramen

Albana Vokshi: “Të dashura nëna dhe motra, gra dhe vajza! Bëni kujdes këto ditë!Në televizor ka nisur të rishfaqet në krah të grave, Edi Rama. Mund t’ju kërkojnë të bëheni dekor për nismën e tij “Edhe një”. Mos i besoni! Është propagandë për t’ju vjedhur kohën, energjinë, pasionin!

“Edhe një” vlen vetëm për gratë e kryetarëve të bashkisë dhe shumë të tjera si ato, që shfaqin me arrogancë luksin e krijuar nga paratë e vjedhura të burrave me pushtet.

“Edhe një” dmth edhe një palë këpucë të tjera 1 mijë euro për Gratë e Ramës, edhe një çantë më e shtrenjtë, edhe një vjedhje tjetër për të siguruar luksin e hajdutëve më pushtet.“Edhe një” domethënë edhe një ditë më shumë në varfëri për gratë dhe vajzat, edhe një borxh më shumë, edhe një vuajtje më shumë, edhe një e papunë tjetër, sepse me këtë kryeministër kujdesi për gratë është zero.

Shqipërisë i duhet edhe një grua më shumë që refuzon Edi Ramën”.Ditën e djeshme, qeveria prezantoi nismën “Edhe një” për fuqizmin e rolit të gruas.

Loading...