Ballina Lajme Kosovë 5 orë në Kryeministri, Rama dhe Albin Kurti reagojnë më në fund...

5 orë në Kryeministri, Rama dhe Albin Kurti reagojnë më në fund (FOTO LAJM)

5 orë ka zgjatur takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Vetëvendosjes Albin Kurti.

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka postuar një foto me Kurtin dhe me sa duket në axhendën e shefit të qeverisë ka qenë edhe një takim tjetër mbrëmjen e sotme, ai me aktorin e famshëm francez, Gerard Depardieu i cili po xhiron në Shqipëri filmin “Unë dhe Millosheviqi”.

Ky takim vjen pas replikave në distancë mes Ramës dhe Kurtit dhe pas një ftohjeje të gjatë në marrëdhëniet e tyre, pikërisht për shkak të këtyre replikave.

Loading...