Ballina Bota Tërmet 5.8 ballë në Pakistan: Çahet toka më dysh (VIDEO+FOTO)

Tërmet 5.8 ballë në Pakistan: Çahet toka më dysh (VIDEO+FOTO)

Një tërmet me fuqi 5.8 shkallë të Rihterit ka goditur kryeqytetin e Pakistanit, Islamabad dhe disa qytete të tjera.

Raportohet se së paku 19 persona kanë humbur jetën dhe ka shumë të tjerë të plag*osur, mbi 300 persona.

Epiqendra e tërmetit ishte afër qytetit malor Jehlum në provincën Punxhab, tha Departamenti Meteorologjik i Pakistanit bazuar në vlerësimin e tij paraprak.

Dridhjet në Islamabad ishin të fuqishme duke bërë që shumë njerëz të qëndrojnë në rrugë, raportuan dëshmitarët.

VIDEO bonus: Tërmeti në Shqipëri VIDEO nga Tetova: MOTI: PUBLICITET: PUBLICITET:
Loading...