Ballina Lajme Kasami në “10 Minuta”: Në vendin tonë vlejnë Ligjet e Mërfit? “Pushteti...

Kasami në “10 Minuta”: Në vendin tonë vlejnë Ligjet e Mërfit? “Pushteti nuk ka kredibilitet, duhen zgjedhje të parakohshme” (VIDEO)

Zhvillimet e fundit politike në vend i ka komentuar kreu i partisë Lëvizja Besa Bilall Kasami, në intervistën për emisionin “10 Minuta” të TV21. Ai thotë se skandali në Prokurorinë Publike Speciale, është dështimi dhe dëshpërimi më madh i qytetarëve të Maqedonisë së veriut dhe kjo do ti kushtoj vendit në aspiratat e më tejshme në rrugës e saj në BE dhe NATO. Kreu i BESËS, Kasami tha se tani është koha për zgjedhje të parakohshme parlamentare, se qytetarët e kanë humbur besimin këtij pushteti.

Intervista e plot me kryetarin e Lëvizjes Besa, Bilall Kasami:

VIDEO bonus: Tërmeti në Shqipëri VIDEO nga Tetova: MOTI: PUBLICITET: PUBLICITET:
Loading...