Ballina Jetë & Stil I bie peshqiri/ Fotoja që ka “turpëruar” Merkelin

I bie peshqiri/ Fotoja që ka “turpëruar” Merkelin

Në çdo dalje të saj publike, Angela Merkel kujdeset që të jetë e kuruar dhe e veshur mjeshtërisht.

Liderja gjermane është mjaft e heshtur për sa i përket jetës private dhe rrallë zbulon detaje.

Por, disa foto të publikuara në media disa viteve më parë, tregojnë “zonjën e hekurt” në momente aspak të zakonshme për të.

German Chancellor Angela Merkel walks in the thermal baths of Sant’Angelo d’Ischia, southern Italy, where she is spending her Easter holiday, Sunday, March 31, 2013. (AP Photo/Marco Cantile, Lapresse)

German Chancellor Angela Merkel (R) and her husband Joachim Sauer arrive to take a bath in the swimming pool of the Aphrodite Terme in the coastal town of Sant’Angelo d’Ischia on the southern Italy’s Island of Ischia during their Easter holiday on March 31, 2013. AFP PHOTO/MARIO LAPORTA

Loading...