Ballina Lajme Shqipëri Mbetet pas hekurave pronari i incidentit me turistët spanjollë dhe i mbyllin...

Mbetet pas hekurave pronari i incidentit me turistët spanjollë dhe i mbyllin restorantin, nuk do ta besoni se çfarë po ndodh me turistët në Porto Palermo (VIDEO+FOTO)

Restorant ‘Panorma’ në Vlorë, është mbyllur ditën e sotme teksa Gjy^kata e Vlorës dha masën arre^st me burg, për pronarin, Mihal Kokëdhima, pasi ky i fundit sul^moi një grup turistësh spanjollë.

I ndërtuar pa leje në një nga zonat më të bukura bregdetare në Shqipëri, bregdeti pranë “Panormës” mund të vizitohet falas nga turistët.

Mbi derën e restorantit është vendosur një tabelë “Mbyllur” dhe bregdeti mund të shijohet pa pasur nevojë të paguash shezlongun e Kokëdhimës, të cilët janë hequr sot nga policia.

Jashtë derës së restorantit qëndron edhe një efektiv policie.

Mihal Kokëdhima u la në bu^rg ditën e sotme për kan^osje, tre ditë pasi u arr^estua.

Një ditë më parë u publikua një video ku Kokëdhima shihej mbi kofanon e disa turistëve spanjollë teksa çante xhamin me duar. Turistët e denoncuan pronarin e lokalit për dhu^në ndaj tyre, pasi kishin shprehur pakënaqësi ndaj ushqimit.