Ballina Sport Barcelona përmbys Arsenalin dhe fiton trofeun ‘Johan Gamper’ (VIDEO)

Barcelona përmbys Arsenalin dhe fiton trofeun ‘Johan Gamper’ (VIDEO)

Barcelona ka mposhtur 2-1 Arsenalin në ndeshjen e zhvilluar në Camp Nou e vlefshme për trofeun “Johan Gamper”. Ishte skuadra londineze ajo që kaloi e para në epërsi me golin e shënuar nga Pierre-Emerick Aubameynag në minutën e 36-të.

Me fillimin e pjesës së dytë kampioni i La Liga-së arriti t’i barazonte shifrat në 1-1, me anë të Maitland-Niels (69’) që shënoi një autogol.

Kur u mendua se takimi po përfundonte me barazim, Sergio Roberto dha një asist për Luis Suarez në minutën e 90-të, duke përmbysur shifrat në 2-1.

VIDEO bonus: Tërmeti në Shqipëri VIDEO nga Tetova: MOTI: PUBLICITET: PUBLICITET:
Loading...