Ballina Kronika Aksident i rëndë në Itali/ Humbin jetën shqiptarët, një grua 38-vjeç dhe...

Aksident i rëndë në Itali/ Humbin jetën shqiptarët, një grua 38-vjeç dhe një djalë 28-vjeç

Një aksident tra^gjik ka ndodhur në Itali, me pasojë vd^ekjen e dy shqiptarëve. Mediet italiane raportojnë se vik^tima kanë mbetur një grua 38 vjeçe dhe një burrë 28 vjeç, të dy me origjinë shqiptare.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në autostradën A14 Bologna-Taranto, ndërsa nuk dihet ende identiteti i vikt^imave.

Raportohet se mjeti i dy shqiptarëve “Renault Clio” është go^ditur në pjesën e pasme nga një makinë “Volkswagen Passat”. Për^plasja ka qenë shumë e fuqishme, duke lënë të vd^ekur në vend dy shqiptarët.

Në mjetin që ka shkaktuar aksidentin kanë qenë tre persona me origjinë italo-zvicerane, përkatësisht dy burra dhe një grua, të cilët kanë mbetur të pla^gosur. Autoritetet italiane po hetojnë dinamikën e aksidentit tra^gjik.

Loading...