Ballina Kronika VIDEO/ Kamerat kapin mat hajdutin e celularëve, ja si vjedh i riu...

VIDEO/ Kamerat kapin mat hajdutin e celularëve, ja si vjedh i riu në Tiranë

Policia e Tiranës ka vënë në pra*nga një 36-vjeçar, autor i disa vjedhjeve në kryeqytet. Mësohet se i riu u identifikua nëpërmjet pamjeve filmike, pasi kishte vjedhur dy telefona me vlerë rreth 70.000 lekë në një dyqan celularësh.

Specialistët për Het*imin e Kri*mit në Komisariatin e Policisë Nr.2, pas analizmit të pamjeve filmike, si dhe informacioneve të marrra në rrugë operative mbi vendodhjen e personit të dyshuar si autor i vjedhjes së celularëve, kanë organizuar punën duke bërë të mundur kapjen dhe ndalimin e shtetasit : A. A., 36 vjeç, banues në Tiranë, për veprën pen*ale “Vjedhja”. Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi më datë 16.07.2019 në orët e mbrëmjes, në rrugën “Sulejman Delvina” ka hyrë në një dyqan dhe ka vjedhur dy aparate celulare, me vlerë rreth 70.000 lekë të reja. Vijon puna heti*more, pasi dyshohet se ky shtetas ka kryer edhe vjedhje të tjera.

Gjithashtu po nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.2, u bë e mundur edhe kapja e personit në kërkim E.G., 27 vjeç, banues në Krujë, i dën*uar më parë për “Prodhimi, mbajtja apo shitja pa leje e arm*ëve të ftohta”. Shtetasi E.G. ishte shpallur përson në kërk*im nga ana e Komisariatit të Policisë Nr.2, për veprën pen*ale “Dhuna ne familje”, pasi ky shtetas ka ushtruar dhu*në fiz*ike dhe psiko*logjike ndaj bashkëshortes së tij.

Materialet i kaluan Prok*urorise së Rrethit Gjyq*esor Tiranë, për veprime të mëtejshme.


Loading...