Ballina Kronika U lanë 8 orë në makinë, shuhen binjakët 1-vjeçarë (FOTO)

U lanë 8 orë në makinë, shuhen binjakët 1-vjeçarë (FOTO)

Dy fëmijë 1-vjeçarë kanë gjetur vd-ekjen këtë të premte, pasi u lanë në një makinë për tetë orë në Nju Jork.

Policia e New York-ut në një njoftim për shtyp tha se djali, Phoenix Rodriguez dhe vajza, Mariza Rodriguez nga Rockland County u gjetën të pavetë-dijshëm dhe nuk reaguan, kur ndodheshin në sediljen e pasme të një makine Honda, në Bronks. Menjëherë ata u shpallën të vd-ekur në vendngjarje.

Për vd-ekjen e fëmijëve aku-zohet babai 39-vjeçar i fëmijëve, Juan Rodriguez, është nën aku-zën e dy vr-asjeve.

Raportohet se ndërsa binjakët ishin në makinë, babai ishte në punë në një spital.

Temperaturat e së premtes në këtë zonë arritën një ndër nivelet më të larta, që janë arritur në mes të viteve 80, sipas Shërbimit Kombëtar të Motit.VIDEO bonus:
Loading...