Ballina Argëtim “Më mirë në det se në…”, Presidenti Meta tallet me kryeministrin Rama...

“Më mirë në det se në…”, Presidenti Meta tallet me kryeministrin Rama (VIDEO)

Presidenti Ilir Meta vijon ironitë e drejtpërdrejta për kryeministrin Edi Rama. Ai ka nisur pushimet dhe së fundi ka publikuar një video teksa shfaqet duke notuar. Në fund, ai prezanton edhe moton që ndjek për verën, e cila pa dyshim ka një nënkuptim.

“Më mirë det se në pishinë”, u shpreh Meta.

Kujtojmë që ditën kur presidenti Meta po e priste në zyrë kreun e qeverisë nga ora 05:00 të mëngjesit, Rama nuk shkoi, por zgjodhi që të bënte not në një nga hotelet shumë pranë Presidencës, fakt që u evidentua nga kreu i shtetit në konferencën për shty, kur dekretoi 13 tetorin si datën tjetër të zgjedhjeve vendore.