Ballina Kronika Aksident i rëndë në Orashë të Tetovës, 10 të lënduar

Aksident i rëndë në Orashë të Tetovës, 10 të lënduar

Një person ka pësuar lëndime të rënda dhe nëntë të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksidenti të rrugën lokale në drejtim të fshatit Orashë e Epërme, ku një person 61 vjeçar, banor në Reçicë të Vogël, ka go*ditur me makinë 10 këmbësorë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13 e 30 minuta, nëdrsa të gjithë të lënduarit janë të moshës madhore nga 46 deri në 76 vjeç.

M.J (61) nga Reçica e Vogël, duke drejtuar makinën e tipit “Folksvagen Golf” me targa të Tetovës, ka lënduar personat me iniciale A.V (75) nga Jazhinca, I.Z (76) nga Neproshteni, Xh.A (58) nga Dobroshti, R.A (73), A.A.(67), R.M (55), A.A (71) nga fshati Orashë, B.N (46) nga fshati Orashë, Q,M nga Përshovca dhe S.XH (60) nga Tetova, kanë informuar nga SPB e Tetovës.

Në fatkeqësinë me lëndime të rënda trupore është dërguar në Klinikën e Tetovës personi me inicialet A.V.

Loading...