Ballina Kronika Aksident i rëndë në Maqedoninë e Veriut

Aksident i rëndë në Maqedoninë e Veriut

Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth orës 20:20 minuta në autostradën Shtip-Veles ku ka pasur përp*lasje direkte mes një furgoni dhe autobusi.

Në momentin e fatke*qësisë në autobus kanë qenë 15 udhëtarë, të cilët kanë udhëtuar në drejtim të Shtipit. Të lënduar raportohet për 10 udhëtarë, ndrërsa i vd*ekur ka mbetur shoferi i furgonit.

Jo zyrtarisht mësohet se autobusi ka qenë me targa të Kratovës ndërsa ka qenë duke dërguar pushues në Bullgari.VIDEO bonus:
Loading...