Ballina Bota 271 milionë dollarë false në Stamboll, ja ku prodhoheshin

271 milionë dollarë false në Stamboll, ja ku prodhoheshin

Policia turke ka sekuestruar 271 milionë dollarë kartëmonedha false.

Paratë false u gjetën brenda një shtypshkronje në Stamboll, ndërsa aksioni i madh përfundoi me sekuestrimin e tyre dhe me arr*estimin e 5 personave që u kapën në flagrancë.

Autoritetet në Stamboll kanë nisur hetimet pë zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe paralelisht dhe një hetim nëse paratë false kanë lidhje me rrjetin e klerikut Fetullah Gulen./Opinion.al


VIDEO bonus:
Loading...