Ballina Bota “Ulu aty”, kështu e urdhëron Trump kryeministrin e Spanjës (VIDEO)

“Ulu aty”, kështu e urdhëron Trump kryeministrin e Spanjës (VIDEO)

Presidenti amerikan Donald Trump njihet si personazhi që arrin të ‘vjedhë’ titujt e parë të mediave me qëndrimet e ashpra ndaj kundërshtarëve të tij politik.

E ka bërë këtë me Justin Trudeau të Kanadasë, fytyrën e nevrikosur në takimin me Merkel por edhe gjestet në takimin me homologun rus Vladimir Putin.

Dhe këtë herë ia ka dalë edhe në mbledhjen e G20-s në Osaka të Japonisë, pasi me një gjest të thjeshtë bëri që media spanjolle të shpërthente me zemërim kundër tij.

Trump u tregua i prerë me kryeministrin socialist të Spanjës, Pedro Sanchez, duke e urdhëruar atë të ulej para se të largohej pa hezitim.

Sanchez ia dëgjoi fjalën dhe u ul ndërsa në fytyrën e tij mbeti një shprehje mes një buzëqeshjeje të detyruar dhe një nervi që e ngacmonte thellë në ndërgjegje.

Pas kësaj mediat spanjolle shpërthyen me zemërim duke e quajtur mungesë respekti të presidentit amerikan ndaj kreut të qeverisë spanjolle.

VIDEO bonus:
Loading...