Ballina Lajme Shqipëri LIVE/ Plas në Kavajë, përplasje të forta me policinë (VIDEO)

LIVE/ Plas në Kavajë, përplasje të forta me policinë (VIDEO)

Mbështetësit e opozitës janë përplasur me policinë në KZAZ e Kavajës. Protestuesit kanë tentuar të futen brenda ambienteve të shkollës “3 Dëshmorët” për të marrë materialet zgjedhore.

Ndërkohë, policia ka përdorur gaz lotsjellës dhe bomba tymuese, për të shpërndarë protestuesit. Mësohet se protestuesit kanë thyer derën e ndërtesës dhe tentojnë të hyjnë brenda.

Po ashtu, teksa kërkojnë lirimin e ambienteve të KZAZ-së, mbështetësit e opozitës kanë shkatërruar gardhin rrethues të ndërtesës.

Më herët, bashkia e Kavajës kishte lënë afat deri në orën 20:00 për heqjen e materialeve të KZAZ nga ambientet e shkollës “3 Dëshmorët”.

Ditët e fundit, mbështetësit e opozitës kanë shkattëruar materialet zgjedhore, dukëbërë thirrje që të respektohet vendimi i presidentit Ilir Meta.

Lidhur më këto ngjarje ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj dhe tha se do të shkrinte disa polici bashkiake./ Opinion.al E.Xh.

VIDEO bonus:
Loading...