Ballina Kronika Nusja i mori jetën vjehrrës/ Djali tregon ngjarjen e rëndë: Ja si...

Nusja i mori jetën vjehrrës/ Djali tregon ngjarjen e rëndë: Ja si e mora vesh …

Gjyk*ata për Kri*me të Rënda dëgjoi dëshminë e Oltjan Lamit, në gjy*qin që po zhvillohet ndaj ish-bashkëshortes së tij, Marjana Çmeta. Kjo e fundit aku*zohet se vr*au vjehrrën e saj, Lirije Lami, duke e hel*muar me fosto*ksinë.

Gjatë seancës së sotme djali i vik*timës, Oltjani, dëshmoi mbi ngjarjen mënyrën se si e mori vesh vde*kjen dhe më pas për vra*sjen e nënës nga videoja e Hoxhës.

Sipas tij, nëna dhe ish-gruaja edhe më herët kanë pasur konf*likte dhe pikërisht për këto konflikte prindërit kishin ikur nga shtëpia.

Ditën e ngjarjes, nëna tha i riu, kishte shkuar te banesa për të çuar qumështin, ndërsa vr*asja sipas tij ka ndodhur pas largimit për në punë.

Dëshminë e tyre e dhanë edhe 6 persona të tjerë, të afër të familjes Lami dhe dëshmitarë okularë, të cilët treguan për momentin se si e kishin gjetur të pajetë Lirije Lamin dhe me shenja në faqen e majtë./ Ora News

Loading...