Ballina Kultura Jonida Maliqi shkëlqen në finalen e Eurosong (LIVE)

Jonida Maliqi shkëlqen në finalen e Eurosong (LIVE)

Jonida Maliqi ia doli ta çojë Shqipërinë në finale me shumë sukses dhe kënga e saj ‘Ktheju Tokës’, është pëlqyer shumë edhe nga të huajt. Këngëtarja shqiptare, Jonida Maliqi ka performuar e dyta në natën finale të Eurovision. Me këngën “Ktheju tokës” Jonida Maliqi ka “ndezur” skenën në Tel Aviv. Natën finale Jonida u shfaq me simbolin e shqiponjës.

“Ktheju tokës”, i dedikohet të gjithë emigrantëve shqiptarë.

VIDEO bonus:
Loading...