Ballina Kultura Holanda fiton Eurovizionin: Ja rezultatet e votimit për Shqipërinë dhe vendet e...

Holanda fiton Eurovizionin: Ja rezultatet e votimit për Shqipërinë dhe vendet e tjera

Holanda ka mundur të firojë trofeun e Eurovizion.

Në raundin e parë ku votonte publiku, vendi kryesues ishte Suedia.

Ndërkohë, pikët e jurisë përmbysën rezultatin.

Holanda u përfaqësua nga Duncan Laurence me këngën “Arcade”, e cila është një baladë dashuria.

Shqipëria e përfaqësuar nga këngëtarja Jonida Maliqi, mundi të sigurojë vendin e 18.

Më poshtë po përcjellim tabelën e plotë të votimit. (TemA)

VIDEO bonus: Tërmeti në Shqipëri VIDEO nga Tetova: MOTI: PUBLICITET: PUBLICITET:
Loading...