Ballina Kronika Detaje/ U kap dje në Tiranë, kush është kosovari i shumëkërkuar (VIDEO)

Detaje/ U kap dje në Tiranë, kush është kosovari i shumëkërkuar (VIDEO)

Policia e Tiranës në bashkëpunim me Interpol Tirana dhe me agjencitë e tjera ligjzbatuese arr*estuan të shtunën dy persona, njëri i shpallur në kërkim ndërkombëtar për vr*asje në Gjermani dhe tjetri i dën*uar më parë për trafik dro*ge në Zvicër.

Sipas policisë, shtetasi me origjinë kosovare Shkëlqim Kastrati 23-vjeç, i kërkuar për vr*asje u arrestua në një palestër, ndërsa në shtëpinë e tij ku jetonte me qira u arr*estua edhe një 38-vjeçar, i cili ishte i skeduar nga Policia Zvicerane për shitje të dro*gave të forta.

Gazetarja e “BalkanWeb”, Dorjana Bezat ka siguruar edhe foton e kosovarit që u arr*estua dje në Tiranë. Kosovari Shkëlqim Kastrati, rezulton i përfshirë në një tentativë vr*asjeje në dhjetorin e 2017 në një diskotekë në Donaueschingen në Gjermani.

Menjëherë pas ngjarjes i riu u arr*atis, ndërsa prok*uroria nxori 2500 euro si shpërblim për të gjithë personat, të cilët mund të kishin dijeni për të riun.Ai u kap dje në Tiranë në një palestër dy vite pas arr*atisjes nga Gjermania. Ai rrezikon të dën*ohet me 15 vite bu*rg.

Bashkë me dy të arrestuarit dhe dro*gës së sekuestruar, Policia ka shpallur në kërkim edhe pronarin e shtëpisë ku jetonin personat e mësipërm.

Loading...