Ballina Kronika VIDEO /Nëna nxjerr fëmijët nga makina, pak sekonda para se të përfshihej...

VIDEO /Nëna nxjerr fëmijët nga makina, pak sekonda para se të përfshihej nga flakët

Një skenë rrëqethëse është filmuar me telefon në një rrugë, ku një nënë arrin në sekondat e fundit t’i nxjerrë fëmijët e saj nga makina e cila për pak sekonda përfshihet nga flakët.

Kathryn Mayes nga Kanbera, është me fat që ka arritur t’i shpëtojë fëmijët, pasi vetura e saj kishte filluar të mbushet me tym dhe më pas të shpërthen dhe përfshihet nga flakët.

Ajo kishte pasur probleme me baterinë e veturës, dhe kështu kishte vendosur ta blejë një tjetër që ta mbajë rezervë në veturë dhe ta fus në përdorim kur është nevoja.

E kur gjatë javës së kaluar ishte në veturë me fëmijët pesë muajsh dhe katërvjeçar, bateria rezervë vetvetiu është hapur ku si rezultat ka filluar të krijoj tym.

“Me shpejtësi e kam nxjerrë nga vetura Thomasin, edhe pse në ato momente ka shpërthyer e nga brendia e veturës dilte sasi e madhe e tymit, kurse veturën e kaploi edhe zjarri”, ka shkruar Kathryn në profilin e saj në Facebook.

E sikur kjo të mos mjaftonte, ajo u rikthye në veturë për ta nxjerrë fëmijën e dytë që kishte ngecur brenda veturës plotë tym. E vetëm pak sekonda pasi e nxjerr, vetura përfshihet e tëra nga flaka.

“Është një paralajmërim se jeta është shumë e shkurtër dhe se fundit mund t’i vije për pak sekonda”, ka shtuar ajo në postimin në Facebook.

VIDEO bonus:
Loading...