Ballina Bota Politikanja e njohur merr goditjen e rëndë nga jeta

Politikanja e njohur merr goditjen e rëndë nga jeta

Ka ndërruar jetë në moshën 90 vjeçare, Herlind Kasner, nëna e kancelares gjermane Angela Merkel.

Siç raportojnë mediat e huaja, vdekjen e nënës së kancelares gjermane e ka bërë të ditur një zëdhënës i Qeverisë së Gjermanisë, njofton Klan Kosova.

Theksohet në raportim se Herlind Kasner vdiq në fillim të muajit.

Ajo lindi udhëheqësen e ardhshme botërore në Hamburg në vitin 1954, duke u zhvendosur në ish-Gjermaninë Lindore vetëm disa javë më vonë me vajzën dhe burrin e saj, Horst Kasner, një pastor që vdiq në 2011.

VIDEO bonus:
Loading...