Ballina Lajme PENDAROVSKI: NË KËTO ZGJEDHJE DO E MARRIM ATË QË NA E MORËN...

PENDAROVSKI: NË KËTO ZGJEDHJE DO E MARRIM ATË QË NA E MORËN PARA 5 VITEVE (VIDEO+FOTO)

Sonte ne Shkup u mbajt konventa promovuese e kandidatit për president të partive në pushtet LSDM-së, BDI-së, Alternativës dhe PDSH-së, Stevo Pendarovski. Në fjalën e tij para të pranishëmve, Pendarovski ka folur për konfliktin e vitit 2001.

“Republika e pare e Maqedonise u krijua ne viti. 1944, e dyta u krijua në vitin 1991 me shpalljen e pavarësisë, ndërsa e treta me Marrëveshjen e Ohrit në vitin 2001 që mundësoi inkluzivitet dhe të drejta të barabarta, kurse republika e katërt është Republika e Maqedonisë së Veriut”, deklaroi Pendarovski.

Ai u bëri thirrje qytetarëve që të dalin masovisht në zgjedhje më 21 prill dhe 5 maj, sepse siç tha, kjo është mënyra e vetme që vendi të ecë përpara drejt BE-së dhe NATO-s.

“Në këto zgjedhje do e marim atë që na e morën para 5 viteve”, tha Pendarovski.

VIDEO bonus:
Loading...