Ballina Lajme Shqipëri Paralajmërimi i Ngjelës: Arrestime politikanësh dhe zgjedhje të parakohshme!

Paralajmërimi i Ngjelës: Arrestime politikanësh dhe zgjedhje të parakohshme!

I ftuar në “Open” në Top Channel, avokat Spartak Ngjela tha se në vend do të ketë zgjedhje të parakohshme.

Sipas tij, kjo do të ndodhë pasi SPAK të nisë paditë penale ndaj politikanëve.

Ngjela tha se ky është modeli që është aplikuar në Hong Kong para se ta merrte Kina dhe është zbatuar në Kroaci.

Më tej avokati shtoi se politikanët janë trembur nga reforma në drejtësi.

VIDEO bonus: Tërmeti në Shqipëri VIDEO nga Tetova: MOTI: PUBLICITET: PUBLICITET:
Loading...