Ballina Diaspora Ndahet nga jeta veprimtari tetovar që jetonte në Zvicër

Ndahet nga jeta veprimtari tetovar që jetonte në Zvicër

Sot u nda nga jeta aktivisti i shquar Enes Sadiki nga Shipkovica e Tetovës, që po jetonte në Zvicër.

Lajmi ëdhtë kumtuar nga familjarë dhe miq të tij.

“Personaliteti juj do të le gjurmët më të thella në shoqerin Shipkovicase,shembulli më i mir i një puntori,atdhedashesi,familjari humanisti i pa shoq. Diaspora Shipkovicase shpreh ngushllimet më të thella familjes Sadiki. Prehu n‘paqe xhaxhi Enes I përjetshëm kujtimi!”, kanë shkruar bashkëvendas të tij.”

VIDEO bonus:
Loading...