Ballina Lajme Mickoski: Zaevi dhe LSDM kanë rënë në gjunjë!

Mickoski: Zaevi dhe LSDM kanë rënë në gjunjë!

Lideri i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski nga tubimi në Gradsko theksoi se në këto zgjedhje do të fitojë Maqedonia, ndërsa do të humbasë LSDM si dhe siç tha klientelistët e vegjël përreth despotit Zaev.

“Andaj është e nevojshme një fitore e madhe më 21 prill dhe më pas më 5 maj”, theksoi Mickoski. Sipas tij, LSDM me mitingun në Shkup ka pësuar një fjasko të madhe, për shkak se nuk ka pasur përkrahës të saj. Ai tha se qytetarët nuk duhet të frikësohen apo nënçmohen, pavarësisht presioneve që po ndodhin. “Despoti është në gjunjë, LSDM është në gjunjë, dhe këto zgjedhje do ti shtrijnë për tokë”, theksoi kreu i VMRO-DPMNE. (INA)

VIDEO bonus:
Loading...