Ballina Kuriozitete Mbeti mes shkëmbinjëve, zjarrfikësit shpëtojnë lopën me helikopter (VIDEO)

Mbeti mes shkëmbinjëve, zjarrfikësit shpëtojnë lopën me helikopter (VIDEO)

Zjarrfikësit në Itali shpëtuan një lopë qe kishte ngecur në brigjet e thepisura të Stintinos, në bregdetin e Sardenjës.

Pasi tentativat e tjera dështuan, zjarrëfikësit përdorën helikopterin për ta nxjerrë lopën 500 kilogramëshe nga gremina ku kishte përfunduar duke e ngritur atë në ajër me një helikopter.

I gjithë operacioni i komplikuar por dhe i veçantë është regjistruar me kamera dhe më pas pamjet u shpërndanë për median nga zjarrfikësit italianë./Opinion.al

VIDEO bonus:
Loading...