Ballina Bota “Ferri” nuk ndalet në Notre Dame, asnjë shpresë për shpëtimin e saj!

“Ferri” nuk ndalet në Notre Dame, asnjë shpresë për shpëtimin e saj!

Zjarrfikësit francezë kanë paralajmëruar se zjarri që ka përfshirë katedralen Notre Dame në Paris pasditen e së hënës “nuk mund të ndalet”.

Një zyrtar i Ministrisë së Brendshme ka thënë se nuk është i sigurtë nëse do të mund të shpëtohet ndërtesa 850-vjeçare, pasi u shemb një nga kulmet e saj dhe një pjesë e çatisë.
Ndërsa një zëdhënës i katedrales theksoi: “Gjithçka po digjet, nuk do të mbesë asgjë nga korniza e saj”.