Ballina Shëndeti Çaji që pastron trupin dhe shëron 50 sëmundje të ndryshme

Çaji që pastron trupin dhe shëron 50 sëmundje të ndryshme

Hulumtimet kanë konstatuar që ky çaj ka rol të jashtëzakonshëm në zgjidhjen e shumë problemeve shëndetësore Përbërës kryesor është shafrani, i cili ka rol të rëndësishëm në detoksikim, i cili ngadalëson procesin e plakjes.

Hulumtimet kanë treguar që ky çaj ka rol të jashtëzakonshëm në zgjidhjen e problemeve të shumta shëndetësore. Ai ka efekt pozitiv në rastet e demencias dhe të kancerit.

Me ndihmën e këtij çaji gjithashtu shërohen edhe krupa dhe problemet e tjera me stomakun. Këto janë vetëm disa ndër përparësitë potenciale të cilat i sjell ky çaj, mirëpo besohet që mund edhe të përdoret për shërimin e së paku 50 problemeve të ndryshme shëndetësore.

Ja si mundeni të bëni këtë pije të jashtëzakonshme dhe natyrale:
• 1/6 e lugës së vogël shafran
• gjysmë luge kanellë të bluar
• gjysmë gote qumësht

• pak mjaltë
• kardamon sa mund të merrni me gishta
• gjysmë luge xhenxhefil të grirë në rende.

Përgatitja:
Përzieni të gjithë përbërësit dhe pastaj mbi ta qitni në 500 mililitra ujë të vluar.
Duke përzier, mund t’i shtoni pak qumësht të nxehtë:

Përdorimi:
Pini sasinë e përgatitur përnjëherë.

VIDEO bonus: Tërmeti në Shqipëri VIDEO nga Tetova: MOTI: PUBLICITET: PUBLICITET:
Loading...