Ballina Lajme Kosovë A e dini se një francez ka vdekur duke mbrojtur Kosovën në...

A e dini se një francez ka vdekur duke mbrojtur Kosovën në luftë?

Ish-pjesëtari i UÇK’së u kujton të gjithë atyre që reaguan pse Kosova po ndihmon Francën, se një francez ka rënë dëshmor në luftë duke mbrojtur Kosovën.

Kryeministri Ramush Haradinaj tha sot se Qeveria do të ndajë mjete për të ndihmuar rindërtimin e katedrales historike Notre Dame në Paris, dhe në Kosovë shpërthyen reagimet.

Besnik Kada, zyrtar i Bankës Qendrore, që ka qenë edhe pjesë e Ushtrisë Çlirimtare, u kujton kosovarëve se Franca nuk ka kursyer ndihmën për Kosovën.

Madje ai thotë se duke mbrojtur Kosovën në luftë, një francez është vrarë, shkruan Gazeta Express.

Tutje Kada ka thënë se deklaratat e atyre që kritikuan vendimin e Qeverisë se po bëjnë fushatë dhe po harrojnë ndihmën që ia kanë bërë Kosovës miqtë ndërkombëtar.

Shkrimi i plotë i Kadës:

Ky djaloshi ka ardhé nga Franca, me kombèsi franceze èshtè dhe ka vdekè pèr Kosovèn! Mos u koritni shqipe herèt èshtè pèr fushatè zgjedhore , i degjova do prononcime sot pèr njè propozim tè ekzekutivit pèr njè ndihmè simbolike pèr Katedralèn e djegur ,simbol i Parisit , mè bonen pèrshtypje deklaratat e dy tipave pèrfitues tè tè gjitha llojeve tè ndihmave nga vendet mike ,madje edhe shkollim falas e plot privilegje qè u ka dhènè paslufta deri nè kolltukèt mè tè larta! Deklaratat e tyre mè shumè ngjanin nè fushatè zgjedhore dhe sa tè mjerè u dukèn dhe injorant nuk e keni idenè! Mè pèlqeu dhe e pèrkrahu propozimin e ekzekutivit 100% ! Miqtè e mirè qè na pèrkrahèn nè ditèt e vèshtira nuk do ti harrojmè kurrè !

P.S. Atyre intellektuallcave qe reaguan sot, po ua kujtoj se dèshmori Pierre Arnaud Pallard tè dy prinderit i ka profesor Universitar, doktor tè shkencave. Ku mbeti morali dhe shkenca dhe titujt e juaj te fituar nga bursat e falura tè kombeve qè na ndihmuan sa herè patèm nevojè, marre ju koftè !

VIDEO bonus: Tërmeti në Shqipëri VIDEO nga Tetova: MOTI: PUBLICITET: PUBLICITET:
Loading...