Ballina Kuriozitete VIDEO: Krokodili gjigand del papritmas nga uji, tmerron turistët

VIDEO: Krokodili gjigand del papritmas nga uji, tmerron turistët

Kujdestari i një parku në Darwin të Australisë, ka treguar se sa shpejtë mund të lëvizë një krokodil gjigant.

Derisa po e joshte me ushqim, zvarraniku i fshehur në ujin e turbullt të një liqeni, doli papritmas duke tmerruar me lëvizjen e shpejtë.

“Shfrytëzoni vetëm liqenet publike dhe mos hyni në ato që nuk janë të sigurta, sepse jeta juaj mund të jetë në rrezik. E patë se sa qetë ishte uji, derisa gjithçka ndryshoi” ka thënë njohësi i këtyre kafshëve. (TemA)

LAJMET MË TË REJA
Loading...