Ballina Jetë & Stil Nuk kemi atë shenjë horoskopi që mendonim

Nuk kemi atë shenjë horoskopi që mendonim

Mos përditë, të paktën një herë i jemi drejtuar parashikimit të yjeve duke lexuar shenjën tonë të horoskopit…ose të paktën shenjën që mendojmë se jemi.

Lajmi i keq për të gjithë ata që rregullisht e nisin ditën duke i hedhur një sy parashikimit të yjeve është se gjithë këtë kohë mund të kenë lexuar shenjën e gabuar. Të paktën këtë pretendon një grup ekspertësh të BBC-së, që thonë se kalendari astronomik nuk është përditësuar që prej krijimit të tij, më shumë se dy mijë vite më parë nga grekët e lashtë.

Që prej asaj kohe yjësitë janë zhvendosur duke ndryshuar pozicionet e tyre, e po ashtu edhe shenjat zodiakale. Dhe, sipas tyre, nuk bëhet fjalë për një ndryshim të vogël, por shenjat janë zhvendosur me një muaj.

Si shembull, nëse jeni shenja e Demit, nga nesër bëni mirë që t’i hidhni një sy edhe shenjës së Dashit, apo nëse jeni Ujori, lexoni njëherë edhe Bricjapin, ndoshta ju përshtaten më shumë.

LAJMET MË TË REJA
Loading...