Ballina Kuriozitete FOTOT: Historia e pabesueshme e 28-vjeçares, që mashtroi banka e hotele duke...

FOTOT: Historia e pabesueshme e 28-vjeçares, që mashtroi banka e hotele duke u shtirur si miliardere

Anna Sorokin, 28 vjeç, edhe pse nuk kishte asnjë dyshkë në xhep, prej vitit 2013, deri në 2017, arriti të bëjë një jetë super luksoze në SHBA, nën shoqërinë e elitave të Nju Jorkut.

Kjo, duke qenë se ajo pretendonte se ishte trashëgimtare e një pasurie të madhe dhe vajza e një manjati rus.

Por, e gjithë rezultoi një mashtrim, me anë të së cilit, gjermania Sorokin arriti që të marrë qindra mijëra dollarë nga bankat dhe miqtë e saj, ndërsa jetonte në hotele luksoze.

Në një rast, ajo i premtoi një mikut të saj një udhëtim super lukesoz në Marok, por u largua para kohe, duke i lënë atij një faturë 62 mijë dollarëshe për t’u paguar.

Tashmë mashtrimi i saj është zbuluar, pasi 28-vjeçarja nuk kishte mundësi t’ua kthente paratë, dhe këtë të mërkurë, ndaj saj nisi zyrtarisht procesi gjyqëspr.

Ndryshe nga seanca e parë e tetorit, këtë radhë aju u shfaq tamam si një trashëgimtare pasanike.

Ajo nuk e pranon akuzën e mashtrimit dhe për këtë arsye rrezikon deri në 15 vjet heqje lirie. (TemA)

VIDEO bonus:
Loading...