Ballina Lajme Sela: Nuk ngutemi, kemi emra për kandidat presidencial, pse jo edhe kandidat...

Sela: Nuk ngutemi, kemi emra për kandidat presidencial, pse jo edhe kandidat i përbashkët me opozitën (VIDEO)

Ne sot kemi thirur mbledhjen e kryesisë qëndrore, do diskutojmë rreth situates politike, debat rreth zgjedhjeve presidenciale, dhe rreth atyre të parakohhshme parlamentare.

Ne po i shqyrtojmë të gjitha mundësitë për president të përbashkët presidencial, por ne që nga dalja e qeverisë kemi potencuar se kandidati duhet të jetë i gjithë shqiptarëve dhe me pëlqimin e gjithve e jo vetëm atyre në qeveri.

Alenaca për Shqiptarët nuk do lejojë që pasi të shqelmohen nga partneri i tyre qeveritar ,të nxjerin kandidat të tyre.

Ne do konsultohemi dhe kemi disa emra për kandidat, jemi në shqyrtim edhe për bashkpunim me opozitën, në mbledhje do vendosim por nuk duhet të ngutemi, tha Ziadin Sela në press konferencën e ASH-së./ tetova1

Loading...