Ballina Lajme Najçevska: Shqiptarët e Maqedonisë kanë mungesë të grave!

Najçevska: Shqiptarët e Maqedonisë kanë mungesë të grave!

Profesoresha universitare Mirjana Najçevska ka ofenduar rëndë bashkëvendasit e saj shqiptarë të Maqedonisë Veriore, shkruan Fakte. Ajo ka komentuar lajmin në të cilën një grup shqiptarë të rrethinës së Velesit janë fotografuar me Ziadin Selën duke bërë simbolin e shqiponjës dykrenare me duar.

“Çka shohin në foto?

Shqiptarët e Maqedonisë duan të fluturojnë flutura dhe të promovojnë gjuhën e shurdhmemecëve. Dhe shohim se kanë mungesë të grave!”- shkruan Najçevska.

Loading...