Ballina Shëndeti Vuante nga aknet e tmerrshme, e gjen zgjidhjen tek serumi 13 dollarësh

Vuante nga aknet e tmerrshme, e gjen zgjidhjen tek serumi 13 dollarësh

Një artiste make-upi me akne të rënda ka zbuluar se si lëkura e saj është përmirësuar në mënyrë dramatike në vetëm gjashtë javë me ndihmën e një serumi Abbie Bull, 22 vjeçe, nga Donnington, Shropshire, ka vuajtur nga puçrrat e rënda për më shumë se shtatë vjet dhe ajo u ndje aq e shëmtuar saqë edhe të dashurin e bezdiste.

“Ai është shumë i vetëdijshëm për pasiguritë e mia në lidhje me lëkurën time, por ka pasur raste kur unë shkoja në shtrat me  atë dhe mendja më rrinte gjithë kohës tek puçrrat e mia. Shqetësohesha  se ai do të më linte për shkak të lëkurës sime, edhe pas gjithë kësaj kohe”.

Por, kur Abbie hyri në të njëzetat, aknet u përkeqësuan dhe ajo u bë gjithnjë e vetëdijshme për pamjen e saj. “Unë u shqetësova shumë nga aknet e mia duke bërë që të ndihem e pasigurt, në ankth dhe në depresion “shpjegoi Abbie. “Jo vetëm që humba besimin tim dhe më bën të ndihem e shëmtuar, por gjithashtu ishin edhe të dhimbshme. Isha i vetëdijshëm për lëkurën time gjatë gjithë kohës dhe ndihesha e zënë ngushtë kur njerëzit më vështronin”, tregon ajo.

Ajo vazhdoi:- “Ashtu si shumica e njerëzve në pozitën time, kam provuar të gjitha llojet e trajtimeve aktuale të përshkruara nga mjeku im dhe antibiotikët por asgjë nuk i pastroi puçrrat e mia. Trajtimet e ditës e bënë lëkurën time të djegur dhe shumë të  kuqe”. Abbie vazhdimisht u kthye tek mjekët për të raportuar se çfarë po ndodhte me lëkurën e saj, por ajo nuk u mor me seriozitet.

Pasi nuk pati sukses me medikamentet e përshkruara, Abbie gjeti një zgjidhje të pamundur për aknet e saj në formën e një serumi prej 12.95 £.

Clarol’s Skin Flora Rebalancing Serum është i përbërë nga argjendi për të rivendosur bakteret e mira të lëkurës. Abbie e ka përdorur produktin për vetëm gjashtë javë, por ka parë një përmirësim të dukshëm. Duke folur për përvojën e saj në lidhje me puçrrat, Abbie tha: “Fillimisht aknet dolën kur isha 15 vjeçe dhe nuk u shqetësova shumë sepse mendova se do të më iknin”.