Ballina Showbiz VIDEO/ Bleona Qeretin kështu nuk e keni parë ndonjëherë

VIDEO/ Bleona Qeretin kështu nuk e keni parë ndonjëherë

Bleona Qereti ka disa vite që bën projekte muzikore për tregun ndërkombëtar. Ndryshe nga herët e tjera, ajo këtë herë ka surprizuar publikun duke risjellë hitin e viteve 1980 nga Pupo, “Su Di Noi”.

Me anë të një postimi në Instagram, Bleona zbuloi se vendosi ta publikonte videon për shkak të ngjarjeve që kanë ndodhur së fundmi në Malibu. Një pjesë e madhe të skenave në klipin muzikor, ku vihen re format trupore të Bleones, xhiruar në plazhet e Malibusë.

“Kjo është një nga këngët më të dashura për mua. Është pak nga muzika me të cilën u rrita si artiste që fëmijë. Kush më njeh personalisht e di që unë kam mësuar italisht vetëm që të kuptoj këngën time të preferuar. Ende sot e këndoj ‘Su Di Noi’ në çdo koncert timin. Kjo video nuk ishte bërë për t’u publikuar, por me ngjarjet që ndodhën në Malibu, gjithçka mori tjetër kuptim. Kjo video ka një vend special në zemrën time sepse është xhiruar në një nga plazhet më të bukura në botë. Doja që ta ndaja me të gjithë si një dhuratë plot dashuri dhe dritë”, shkruajti Bleona.

Kujtojmë që në nëntor të 2018, një zjarr i tërbuar në jug të Kalifornisë përfshiu resortet e plazhit në Malibu, ku kanë shtëpitë shumë yje të Hollivudit, duke lënë ndërtesa të djegura dhe duke bërë që banorët të largohen.

VIDEO