Ballina Lajme Toçi: Ja ku është dallimi mes Aleancës dhe BDI-së

Toçi: Ja ku është dallimi mes Aleancës dhe BDI-së

Kryetarja e Asamblesë së Femrës në Aleancën për Shqiptarët, Arta Toçi ka komentuar me disa shifra marëveshjen e arritur ndrëmjet Zoran Zaevit dhe Ziadin Selës.

“11 deputetë, 1 kryetar parlamenti, 1 nenkryetar parlamenti=0 amandamente.
2 deputetë, 4 ndryshime te medha ne kushtetute, duke perfshire edhe preambulen.

Kjo eshte Aleanca e shqiptareve!”, ka shkrur Toçi në profilin e saj në facebook.