Ballina Kuriozitete Tetovari hero që mposhti bandën serbe i vetëm (VIDEO)

Tetovari hero që mposhti bandën serbe i vetëm (VIDEO)

Naser Abazi, të cilin mediat serbe e shpallën hero, është një shqiptar, shitës i gështenjave në Pozharevac.

Abazi është nga fshati Siniçan-Komuna e Bogovinës dhe u kap fyt per fyti me bandën serbe që ishin të të armatosur deri në dhëmbë.

Ai i ka shpëtuar jetën pronares së kioskut në qendër të qytetit dhe për të shpëtuar jetën e saj, tetovari i ka rrahur dhe shtrirë për toke anëtarët e bandës ssrbe.

Ngjarja ka ndodhur në dhjetor të vitit 2014.