Ballina Jetë & Stil Shkrimtari francez që ka fituar Nobelin: S’mund ta dua një 50-vjeçare, preferoj...

Shkrimtari francez që ka fituar Nobelin: S’mund ta dua një 50-vjeçare, preferoj trupin e 25-vjeçares

Novelisti francez që ka fituar Çmimin Nobel, Yann Moix thënë se gratë që janë të moshës së tij, janë të padukshme për të.

“Preferoj trupat e grave të reja. Kjo është”, ka thënë ai.

Novelisti dhe prezantuesi televiziv ka shkaktuar tërbim mes njerëzve kur ka thanë se e ka të “pamundur” që ta dashurojë një grua mbi 50 vjeç, përcjell Periskopi.

Ai për një revistë ka thënë: “Hajde bre, mos ta ekzagjërojmë! Është e pamundur… tepër, tepër e vjetër”.

“Preferoj trupat e grave të reja. Kjo është e gjitha. Trupi i një 25-vjeçareje është i jashtëzakonshëm. I një 50-vjeçareje nuk është aspak”, ka thënë ai derisa ka shtuar se preferon gratë aziatike, veçanërisht ato koriane, kineze dhe japoneze. /Periskopi/