Ballina Bota Orteku futet në një hotel zviceran, lëndohen disa persona

Orteku futet në një hotel zviceran, lëndohen disa persona

Një ortek në Zonën Verilindore të Zvicrës ka hyrë në një restorant hotelesh, ndërsa thuhet se ka plagosur disa njerëz.

Ekipet e shpëtimit po kërkojnë disa njerëz pas ortekut, shkruan Swissinfo, përcjell Albinfo.ch.

Të enjten në mbrëmje bora zbriti në Schwägalp në kantonin Appenzell Outer Rhodes, sipas Agjencisë Zyrtare të Zvicrës, shkruan Swissinfo, përcjell Albinfo.ch.

Orteku “varrosi” disa automjete dhe u drejtua në Hotelin Säntisexternal.

Një mysafir i hotelit i tha gazetës Tagblatt që ai kishte shikuar jashtë dhe pa borë gjithandej.

Ai fillimisht mendoi se një ngarkesë e dëborës kishte rënë nga çatia.

“Pastaj kishte një zhurmë masive dhe një barrë dëbore erdhi në pjesën e prapme të restorantit”.

Radioja zvicerane publike, SRF, raportoi në lidhje të jashtme që tre persona kishin pësuar lëndime të lehta nga vala 300 metra e gjerë e dëborës, ndonëse natyra e lëndimeve të personave nuk ishte bërë e ditur.

Loading...