Ballina Diaspora Njihuni me shqiptaren që u shpall fituese e “Miss New York, USA...

Njihuni me shqiptaren që u shpall fituese e “Miss New York, USA 2019” (FOTO)

Dje u mbajt kompeticioni i bukurisë “Miss New York USA, 2019”. Fituesja e kurorës u shpall Florinda Kajtazi, një 27-vjeçare nga Kosova që jeton në Yonkers, New York. Shqiptarja do të përfaqësojë New Yorkun në Miss USA, i cili është kompeticioni më i rëndësishëm i bukurisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Bukuroshja shqiptare dalloi nga konkurentet e tjera kryesisht prej ëmbëlsisë dhe tipareve natyrale, element kyç në përzgjedhjen e miseve, të cilat iu nënshtrohen disa kontrolleve nga mjekë kirurg për të dalluar nëse vajzat kanë apo jo ndërhyrje kirurgjikale.

VIDEO bonus:
Loading...