Ballina Lajme Ndryshimet kushtetuese, deklarata e Hristijan Mickoskit (Video)

Ndryshimet kushtetuese, deklarata e Hristijan Mickoskit (Video)

Emrin nuk e ndërrojnë qytetarët por 80 deputetë, disa prej tyre të kushtëzuar dhe kërcënuar, kështu deklaroi lideri opozitarë Hristijan Mickoski, i cili edhe njëherë ri-përsëriti qëndrimin e partisë së tij, se nuk do t’i mbështet ndryshimet kushtetuese.

“Deri tek ndërrimi i emrit vihet jo përmes akteve demokratike por përmes dhunës dhe kërcënimeve”, deklaroi Mickoski, sipas të cilit Qeveria po zbaton një politikë për të cilën nuk ka marrë legjitimitetin e qytetarëve.

VIDEO bonus:
Loading...