Ballina Lajme Shqipëri ‘Ndjeje, shtrëngoje fort’, skandali me gjyqtarin ‘shpërthen’ Eni Çobani: Turp, kryetari i...

‘Ndjeje, shtrëngoje fort’, skandali me gjyqtarin ‘shpërthen’ Eni Çobani: Turp, kryetari i KLGJ të reagojë ashpër, zero tolerancë

Mbrëmjen e sotme në emisionin investigativ ‘Stop’, u publikua një histori tronditëse, ku një nënë nga Fieri është përballur me një seri peripecish për të marrë kujdestarinë e fëmijës së saj.
Kjo nënë u përball me kërkesën e gjyqtarit për raport seksual dhe para. Lidhur me këtë histori ka reaguar edhe juristja Eni Çobani,e cila u bën thirrje të gjithë kolegëve të saj të mos firmosin me dorën te xhepi, por me sytë te ligji.

Juristja i kërkon ndjesë shqiptarëve për këtë ngjarje dhe i bën thirrje Presidentit të Republikës, Prokurorit të Përgjithshëm , Kryetarit të KLGj të reagojnë ashpër.

Statusi i plotë:
Sapo ndoqa nje emision @stoptvklan ku mesazhi ishte jo vetem i rende por ishte trondites, i turpshem i papreçedent me vinte turp nga vetja teksa ndiqja zerin qe i dridhesh nje gruaje nje nene qe nuk kishte frike nga ligji po nga individi qe ne te gjithe i kemi veshur veladonin e gjygjtarit dhe i kemi dhene te drejten te na gjykoje por jo ne emer te lekut por te ligjit.

Sot une e para i kerkoj ndjese shqiptareve per kete imoralitet te veshur me pushtet qe akoma nuk kane mesuar nga jeta jo nga librat se ata sdine te lexojne,qe te kerkosh dashurine e nje gruaje duhet te jesh burre dhe jo burrec nuk ka nevoje te jesh gjygjtar qe ajo te te doje po mjafton qe ajo te ndjej por qe te ndjesh nuk mjafton te jesh gjygjtar se duhet te jesh njeri dhe njeri te ben geni dhe jo veladoni i zi.

Sot si pjese e ketij sistemi i kerkoj Presidentit te Republikes,Prokurorit te Pergjithshem ,Kryetarit te KLGj te reagojne ashper qe te kuptojme ku jetojme,ku punojme para kujt shkojme e kerkojme drejtesi,jepini nje drite shpres ketij populli qe te kuptoj qe ky vend do ndryshoj do ndergjegjesohet do largoj me neveri kete imoralitet te ulet e te paskrupullt te ca çapaçulave qe kane komplekse impotence dhe shfryjne mbi grate hallexhesha qe ju bien ketyre perballe.
Tolerance zero per keta te pafytyre dhe imoral te neveritshem do ju qendrojme perballe deri sa te ikin e mos kene me kurajo te jene pjese e drejtesise.

Zoterinj gjygjtar, prokuror e kushdo tjeter mos firmosni me doren te xhepi por me syte te ligji se fundi juaj do jete ky turp i ferrshem qe ska me kthim mbrapa @kodrasaimir @gentianzenelaj @stoptvklan na falni shqiptar per drejtesine qe ju lame tju kete jeten dhe nderin ne dore por fatin e tyre e kemi te gjithe ne ne doren tone.

VIDEO bonus:
Loading...